AKTUALNOŚCI

Początek roku szkolnego w gminie Limanowa

Poniedziałek, 01-09-2014 wyświetleń: 97

Po dwóch miesiącach wakacyjnego wypoczynku 2.745 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny w placówkach oświatowych na terenie gminy Limanowa. W uroczystościach inaugurujących rok szkolny 2014/2015 uczestniczyły władze gminy: Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan rozpoczął nowy rok szkolny z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie, Sekretarz Gminy Marek Ziaja odwiedził dzieci i młodzież w Zespole Szkół nr 2 w Starej Wsi, natomiast Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król uczestniczyła w otwarciu nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu.

czytaj więcej...

OŚWIATA

SPORT I TURYSTYKA

„Wakacje na sportowo w Rupniowie”

Czwartek, 14-08-2014 wyświetleń: 206

W dniu 9 sierpnia 2014 r. na stadionie sportowym w Rupniowie odbył się festyn sportowo-rekreacyjny pn. „Wakacje na sportowo w Rupniowie”. Od godz. 10.00 trwał turniej piłkarski trampkarzy. Najlepszą drużyną tego turnieju okazali się piłkarze z LKS Rybie, którzy pokonali w rzutach karnych LKS „Wierchy” Pasierbiec, III miejsce zajęli chłopcy z LKS „Olimpia” Pisarzowa wygrywając z nowo powstałą drużyną trampkarzy z Rupniowa.

czytaj więcej...

KULTURA

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi – Filia w Nowym Rybiu serdecznie zaprasza na Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza

Sobota, 30-08-2014 wyświetleń: 32

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi – Filia w Nowym Rybiu serdecznie zaprasza na Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, które odbędzie się 6 września /sobota/ o godz. 19:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Rybiu. W tym roku odbędzie się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Publiczne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza odbędzie się w całej Polsce 6 września 2014 roku.

czytaj więcej...
Pogoda Limanowa z serwisu

INFORMATOR

WIRTUALNA GMINA

liczba odwiedzin 135307