Krajowa Odznaka Jakości eTwinning dla Zespołu Szkół Nr 1 w Starej Wsi

29.08.2014

Zespół Szkół Nr 1 w Starej Wsi otrzymał  prestiżową Krajową Odznakę Jakości eTwinning - Quality Label za projekt "Meine eigene Welt". Praca i podejmowane działania w dziedzinie europejskiej współpracy szkół przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno- komunikacyjnych zostały uznane za szczególnie oryginalne nowatorskie w skali krajowej.

Krajowa Odznaka Jakości przyznawana jest przez Krajowe Biuro eTwinning tym nauczycielom, których praca w ramach partnerstwa uznawana jest za wyróżniającą w naszym kraju. Kryteriami  oceny projektu są, między innymi:  innowacja pedagogiczna, współpraca, komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi  oraz wykorzystanie  nowych technologii.

Współpraca gimnazjalistów ze Starej Wsi oraz z Collège Berty Albrecht we Francji okazała się owocna i przyniosła obydwu szkołom korzyści. Uczniowie poprzez realizację  projektu "Meine eigene Welt" ("Mój własny świat")  udoskonalili kompetencje językowe mówienie i pisanie, poznali zainteresowania oraz codzienne życie swoich kolegów.

Kornelia Liszka

Kornelia Liszka