Święto Szkoły w Starej Wsi I

02.10.2014

Dnia 1 października br. Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi I obchodził swoje święto. Uroczystość rozpoczęła msza św., następnie w murach szkoły odbyła się część artystyczna poświęcona patronom placówki – bohaterskim żołnierzom, obrońcom Westerplatte. Podczas uroczystości w poczet uczniów szkoły przyjęci zostali uczniowie klas pierwszych.

Na inaugurującej uroczystość mszy św. zgromadziła się cała społeczność szkolna. W wygłoszonej homilii ks. katecheta Sebastian Sójka mówił, że w każdym młodym, dorastającym człowieku, obok wrodzonego krytycyzmu, istnieje silna potrzeba ideału, wzoru, który może być przykładem dla pokolenia młodych Polaków. Po mszy św. uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście skierowali się do szkoły gdzie miała miejsce okolicznościowa akademia. Wszystkich zebranych serdecznie powitała Dyrektor szkoły Halina Mąka. W uroczystości uczestniczyli m.in. zaproszeni goście: Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, Radni gminy: Józef Mąka i Józef Zoń, Sołtys wsi Mieczysław Bulanda, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi Jacenty Musiał oraz Proboszcz parafii w Starej Wsi Marian Tyrka. Uroczystość zgromadziła także przedstawicieli Rady Rodziców oraz rodziców uczniów składających ślubowanie.

W trakcie trwania uroczystości młodzież szkolna przedstawiła montaż słowno-muzyczny poświęcony patronom szkoły - bohaterskim żołnierzom, obrońcom Westerplatte, była to chwila refleksji nad ludzkim cierpieniem w czasie II wojny światowej. Następnie głos zabrali najmłodsi uczniowie szkoły - „pierwszoklasiści”, którzy w tym dniu składali ślubowanie. Do ślubowania przystąpiło 38 uczniów dwóch klas pierwszych szkoły podstawowej oraz 21 uczniów klasy I gimnazjum. Składający ślubowanie uczniowie zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami i otrzymali legitymacje szkolne.