Spotkanie ze Strażą Miejską w ZS Mordarce

06.10.2014

Dnia 1 października 2014 r. w Zespole Szkół w Mordarce gościli przedstawiciele Straży Miejskiej. W spotkaniu wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I – III szkoły podstawowej. Zaproszeni goście przekazali najmłodszym informacje na temat podstawowych zasad z zakresu: bezpiecznego zachowania się w domu i szkole oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Zwrócili także uwagę na konieczność realizacji obowiązku korzystania z elementów odblaskowych. Uczulali jak ważne jest noszenie przez pieszych odblasków, zwłaszcza wieczorową i jesienną porą oraz w miejscach, w których nie ma chodników. Przypomnieli także zasady prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną i bez świateł. Najmłodsi przypomnieli sobie i utrwalili numery alarmowe. Podczas pogadanki uczniowie mieli także okazję zapoznać się bliżej z pracą strażnika.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci. Wierzymy, że po tym spotkaniu uczniowie będą doskonałymi stróżami bezpieczeństwa, zachęcającymi także dorosłych do noszenia odblasków.

Za wspólne spotkanie i przekazaną składamy serdeczne podziękowania!

Za wspólne spotkanie i przekazaną składamy serdeczne podziękowania!

Liczba wyświetleń: 1957