Święto Patrona SP w Wysokiem

15.10.2014

Szkoła Podstawowa w Wysokiem, której od 21 lutego 1991 roku patronką jest Królowa Jadwiga , na wniosek Rady Pedagogicznej i Samorządu Uczniowskiego ustaliła dzień 15 października "Świętem Patrona". Tym samym ten dzień corocznie jest swoistym „świętem szkoły”. Tak też i w tym roku ów październikowy termin był okazją do przybliżenia osoby patrona, jak również znakomitym momentem do mianowania „pierwszoklasistów” na oficjalnych uczniów szkoły.

Ślubowania dokonał Dyrektor szkoły Bogdan Kożuch, a w podniosłej uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, Sekretarz Gminy Limanowa Marek Ziaja, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej Edyta Król, Sołtys wsi Wysokie a zarazem Radny Gminy Limanowa Krzysztof Popardowski, Prezes OSP Wysokie Tadeusz Witecki oraz Członek Zarządu Pow. Limanowskiego Mieczysław Uryga.

Z okazji uroczystości starsi uczniowie szkoły przygotowali okolicznościowe przedstawienie, a nowi uczniowie pierwszych klas otrzymali od Wójta Gminy przybory szkolne. Gospodarz gminy życzył wszystkim uczniom, szczególnie tym którzy dopiero zaczynają swą „przygodę ze szkołą”  mile spędzonego czasu w szkolnych murach oraz jak najlepszych wyników w nauce.