ZS Pisarzowa i Stara Wieś nr 2 uczestnikami programu Youngster

28.10.2014

21 października 2014 roku uczestnicy programu Youngster z Zespołu Szkół w Pisarzowej i Zespołu Szkół w Starej Wsi II pojechali do Krakowa obejrzeć  sztukę w języku angielskim pt.„Frankenstein”.

Nie tylko gra aktorska zachwyciła widzów, ale również muzyka, efekty dźwiękowe i ruch sceniczny. Nie lada gratka czekała na uczestników po spektaklu-  udało się zrobić wspólne zdjęcie z aktorami. Znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach to absolutna podstawa jeżeli chodzi o kreowanie własnego wizerunku zawodowego na rynkach pracy, tym bardziej cieszy fakt iż w takich programach uczestniczą gimnazjaliści z terenu naszej gminy.

Celem programu Youngster jest wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich w dostępie do szkół ponadgimnazjalnych w miastach poprzez stworzenie wszystkim chętnym uczniom możliwości uczestniczenia w dodatkowych, dobrowolnych zajęciach polepszających znajomość języka angielskiego.

Wiesława Halat i Klaudia Biedrońska

Wiesława Halat i Klaudia Biedrońska