Szkoła w Starym Rybiu z nowym placem zabaw i doposażonymi pomieszczeniami

20.01.2015

Powstanie placu zabaw oraz wyposażenie pomieszczeń w pomoce dydaktyczne – to efekty realizacji projekt pn. Modernizacja oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Starym Rybiu. Realizacja zadań zakończyła się z końcem ubiegłego roku, a projekt wykonany został w ramach Działania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki mającego na celu zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej.

Łącznie realizacja projektu wyniosła 76 tys. złotych - ze środków Unii Europejskiej pozyskano blisko 65 tys. zł, natomiast środki otrzymane z budżetu krajowego to ponad 11 tys. zł. Oddział przedszkolny został doposażony w gry i pomoce dydaktyczne, zestaw multimedialny oraz pomoce plastyczne, a przy budynku szkoły powstał nowy plac zabaw, na którym stanęły koniki bujane, zjeżdżalnia, piaskownica, ławeczka oraz domek z dwoma wieżami, które zostały zabezpieczone ogrodzeniem.

Projekt, nad którego realizacją czuwała Dyrekcja szkoły oraz Zarząd Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Stare Rybie przyczyni się do rozwoju intelektualnego, motorycznego oraz fizycznego przedszkolaków oraz przyniesie dzieciom wiele radości ze wspólnej zabawy.