Obchody Dnia Babci i Dziadka w Zespole Szkół w Pasierbcu

24.01.2015

„KOCHAMY WAS CAŁYM SERCEM”

21 stycznia 2015 r.

- uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka

w Zespole Szkół w Pasierbcu

21 stycznia 2015 roku w Zespole Szkół im. W. Reymonta w Pasierbcu odbyły się uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. Zgodnie z coroczną tradycją na uroczystość bardzo licznie przybyli najważniejsi goście - babcie i dziadkowie- których wnuki uczęszczają do Zespołu Szkół w Pasierbcu. Obchody Dnia Babci i Dziadka swoją obecnością uświetnili: Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu – Ksiądz Prałat Józef Waśniowski, Wójt Gminy Limanowa – Władysław Pazdan oraz  emerytowani nauczyciele.

Jak co roku program artystyczny dla wyjątkowych gości – babć i dziadków- przygotowali najmłodsi uczniowie. W tym roku dzieci z oddziałów przedszkolnych przywitały przybyłych Dziadków radosnym śpiewem i tańcem.

Kolejnym punktem programu była inscenizacja bajki o Czerwonym Kapturku, w którą zaangażowani zostali uczniowie klas I –III szkoły podstawowej.  Dzielnemu Kapturkowi w drodze do domku babci towarzyszyło wiele leśnych przyjaciół, którymi okazały się nie tylko zwierzątka, takie jak zające, ptaszki, motylki  czy jeżyk, ale również grzybki, kwiaty i drzewa. Scenariusz bajki został urozmaicony o humorystyczne dialogi i scenki. W finałowej scenie dziadek leśniczy – jak zapewne zrobiłby każdy dziadzio -  uratował babcię i Czerwonego Kapturka z rąk okrutnego wilka. Skruszony wilk przyrzekł uroczyście, że od tej pory będzie spożywał tylko warzywa i owoce.

Kolejną częścią programu artystycznego były recytacje wierszy i śpiew piosenek  dedykowanych naszym drogim Dziadkom. Dzieci składały Babciom i Dziadkom życzenia, dziękowały za troskę i pomoc.

Kolejnymi atrakcjami przygotowanymi dla szanownych gości był występ Zespołu Regionalnego „Pasierbiocki” w trzech grupach. Najmłodsze „Pasierbiocki” zaprezentowały kilka tańców połączonych z głośnym i radosnym śpiewem.  Grupa starsza wystąpiła z programem „Zabawy przed weselem”, który na Słazie Limanowskiej w listopadzie 2014 roku zdobył III miejsce w kategorii dziecięcych zespołów regionalnych, ciesząc się uznaniem jury. Ostatnim punktem programu był występ Grupy kolędniczej z Gwiazdą z Zespołu Regionalnego „Pasierbiocki”. Grupa zaprezentowała program  nagrodzony na XIX Przeglądzie Grup Kolędniczych z terenu Gminy Limanowa (laureaci I miejsca).

Po zakończeniu występów Dyrektor Zespołu Szkół w Pasierbcu  Rozalia Kuchta serdecznie podziękowała bardzo liczne przybyłym gościom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ten styczniowy dzień uczynić dla babć i dziadków dniem pięknym i wyjątkowym. Na zakończenie Dziadkowie otrzymali od swoich wnuków własnoręcznie wykonane podarunki, po czym udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka są tradycją na stałe wpisaną w repertuar uroczystości środowiskowych w Zespole Szkół w Pasierbcu.

Natalia Wątroba

„KOCHAMY WAS CAŁYM SERCEM”

21 stycznia 2015 r.

- uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka