Dzień Babci, Dziadka w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu

29.01.2015

21 stycznia w Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jest to uroczystość, która w tutejszej szkole ma już kilkudziesięcioletnią tradycję.

Co roku zapraszane są babcie, prababcie, dziadkowie oraz pradziadkowie wszystkich dzieci uczęszczających do szkoły. W tym roku jak zawsze goście licznie dopisali.

Na wstępie w imieniu społeczności szkolnej honorowych gości powitała Dyrektor Maria Gąsiorek.

Później Dziadkowie obejrzeli część artystyczną, przygotowaną przez najmłodszych uczniów szkoły czyli dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III. W programie były wiersze i piosenki, które podkreślały rangę babci i dziadka w rodzinie oraz wyrażały gorące uczucia wdzięczności i miłości wnuków dla szanownych seniorów. W niejednym oku zakręciła się łza.

Wiele wzruszeń dostarczyła też gościom „wizyta w Betlejem”, na którą zaprosili mali aktorzy ze szkolnego koła teatralnego , prezentując Jasełka. Niebywałą atrakcją dla gości była wystawa portretów pt. „Moja babcia, mój dziadek”, które wykonali uczniowie naszej szkoły. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane podczas uroczystości.

Po akademii dzieci składały Babciom i Dziadkom życzenia i wręczały własnoręcznie przygotowane prezenty i laurki.  Dziadkowie obdarowywali wnuki słodyczami, dlatego miało się też wrażenie, że 21 stycznia to również „Dzień Wnuczka”.

Następnie Goście udali się do szkolnej jadalni, gdzie Rada Rodziców wraz z paniami kucharkami przygotowała dla nich poczęstunek. Uroczystości towarzyszyła bardzo serdeczna atmosfera, bo Dzień Babci i Dziadka to okazja do wspólnego spotkania się, rozmów oraz wspomnień.