Sukces Beaty Włodarczyk uczennicy SP nr 2 w Męcinie w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym

14.04.2015

Dnia 27 marca 2015 r. na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie odbyło się podsumowanie IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Kaktus, nad którym honorowy patronat objął Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski. Do drugiego z trzech etapów konkursu udało się dotrzeć trzem uczennicom z SP nr 2 w Męcinie, a jedna z nich zdobyła tytuł laureata konkursu.

W tegorocznych zmaganiach ortograficznych uczestniczyło 1500 uczniów klas trzecich z 65 szkół województwa małopolskiego. Konkurs przebiegał w III etapach, a do II etapu zakwalifikowały się trzy uczennice klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie: Marzena Pociecha, Marta Woźniak i Beata Włodarczyk. Udział w I etapie zapewniła sobie Beata Włodarczyk, która wywalczyła drugie miejsce zdobywając tytuł laureata konkursu. Serdecznie gratulujemy sukcesu!