Znawca historii ze Szkoły Podstawowej w Kaninie

11.05.2015

Szkoła Podstawowa w Kaninie może poszczycić się laureatem konkursu wojewódzkiego. Dnia 28 kwietnia 2015 r.  w Muzeum Armii Krajowej  w Krakowie odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu „Wielcy Polacy – Wybitni generałowie” i wręczenie dyplomów laureatom. Honorowy patronat nad konkursem objął Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy dotyczącej życia i działalności generałów: Władysława Sikorskiego, Władysława Andersa, Stanisława Maczka, Stefana Grota – Roweckiego, Augusta Emila Fieldorfa „Nila” oraz ukazanie ich jako wybitnych przywódców i autorytetów.

W tegorocznych zmaganiach konkursowych uczestniczyło 1249 uczniów klas IV-VI z 75 szkół województwa małopolskiego. Udział w etapie wojewódzkim zapewnił sobie Szymon Górszczyk, uczeń klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Kaninie, który w finale konkursu zdobył tytuł laureata. Do konkursu ucznia przygotował Kazimierz Pasiut. W ubiegłym roku szkolnym Szymon zajął znaczące miejsce w etapie rejonowym.

Szymon interesuje się historią i bierze udział w licznych konkursach, w bieżącym roku szkolnym zajął również drugie miejsce w konkursie „Władcy Beskidów”.

Serdecznie gratulujemy sukcesów Uczniowi i Opiekunowi!