Rodzinne święto w Zespole Szkól Nr 1 w Starej Wsi

11.06.2015

„My rodzinkę dobrą mamy zawsze razem się trzymamy”. Słowa tej piosenki zabrzmiały podczas akademii z okazji dnia Mamy i Taty, która odbyła się w Zespole Szkół Nr 1 w Starej Wsi dnia 08.06.2015 r.

Uroczystość ta, zorganizowana przez nauczycieli i uczniów klas 0 – III poprzedziła rodzinny piknik na świeżym powietrzu. W przygotowanej części artystycznej dzieci przy melodii sto lat wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Wyraziły również w formie pięknych wierszy, piosenek oraz życzeń swoją wielką miłość do swoich rodziców. Zamykając część artystyczną dyrektor – Halina Mąka w kilku ciepłych słowach podziękowała przybyłym gościom oraz wszystkim tym, którzy przygotowali tą piękną uroczystość.

Po części artystycznej rodzice wraz z dziećmi udali się na boisko szkolne, gdzie odbył się piknik rodzinny, prowadzony przez Agnieszkę Bieda przy współpracy wychowawców klas 0 – III. Uczestnicy pikniku w ramach konkurencji rekreacyjno- sportowych zintegrowali się we wspólnym tańcu,, ługi bugi'', dmuchali balony na czas, wzięli udział w zabawnym quizie, obierali najdłuższą skórkę z jabłka, karmili jogurtem swoje dzieci z zamkniętymi oczami. Na koniec wszyscy wspólnie wykonali kolorowe i zabawne plakaty.

Po zabawach i konkursach uczestnicy pikniku mogli skosztować przygotowane przez dzieci wspólnie z wychowawcami kolorowe muffinki, babeczki, zdrowe kanapki, koreczki, oraz grillowaną kiełbaskę.

Dzięki dużej aktywności rodziców i dzieci Piknik rodzinny był bardzo udany.