Dzień Zdrowia w Zespole Szkół w Pisarzowej

21.06.2015

16 czerwca w Zespole Szkół w Pisarzowej został zorganizowany Dzień Zdrowia. Rozpoczął się on wspólną gimnastyką na boisku szkolnym. W tym dniu uczniowie Zespołu Szkół w Pisarzowej mieli okazję skorzystać z porad dietetyka, kosmetyczki oraz zbadać swoje ciśnienie tętnicze i wagę ciała oraz wskaźnik masy ciała (BMI). Nie zabrakło też promocji żywności ekologicznej, którą przygotowały na bazie produktów wytworzonych bez konserwantów dla wszystkich uczniów Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Pisarzowej.

Ważnym punktem imprezy był fachowy pokaz ratownictwa w wykonaniu straży pożarnej oraz ratownika medycznego  Mateusza Małuchy, który uczył jak udzielać I pomocy w nagłych wypadkach. Działania te zostały połączone z pogadanką na temat bezpieczeństwa i umiejętności zachowania się w trudnych sytuacjach. Ponadto gimnazjaliści z klas II zaprezentowali swój projekt edukacyjny pt:” Ile chemii zjadasz każdego dnia”.

W programie Dnia Zdrowia nie brakło też zabaw rekreacyjno –ruchowych w sali gimnastycznej. Zakończeniem akcji promujących zdrowy styl życia był pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Pisarzowej.

Dziękując za pomoc Radzie Rodziców, OSP z Pisarzowej, Mateuszowi Małusze- pracownikowi Szpitala Powiatowego w Limanowej, Hurtowni Biedroń oraz pozostałym sponsorom, zapraszamy już za rok na kolejny Dzień Zdrowia.