Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół nr 1 w Męcinie

28.09.2015

Dnia 26 września br. przypadał Europejski Dzień Języków Obcych. Szkolny Klub Europejski „Gwiazdy Męciny”  już po raz czwarty zorganizował obchody Dnia Języków Obcych w Zespole Szkół nr 1 w Męcinie. Uczniowie gimnazjum zaprezentowali scenki związane ze zdrowym trybem życia w języku niemieckim, a klasy: IV, V„b” i VI„a” przygotowały i pięknie zaśpiewały piosenki w języku hiszpańskim, włoskim i angielskim. Przedstawienie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem całej społeczności szkolnej.

Święto to zostało ustanowione przez Radę Europy, aby podkreślić znaczenie uczenia się i nauczania  języków obcych. Wszyscy uczniowie uczęszczający do Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie doskonalić mogą swoje umiejętności językowe na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego. Tajniki języków obcych poznają też w trakcie zajęć pozalekcyjnych,  w tym dwóch innowacji pedagogicznych: „English Club” i „Twoje zdrowie w  Twoich rękach. The choice is Tours”.