Języki obce nieobce uczniom ZS w Pisarzowej

30.09.2015

Hucznie obchodzony był Europejski Dzień Języków w Zespole Szkół w Pisarzowej. Przygotowywano się do niego już od początku roku szkolnego, wykonując flagi europejskich państw do wspólnego zdjęcia całej szkoły. Uroczystego otwarcia święta dokonała Dyrektor placówki Magdalena Strzebońska, przecinając wstęgę trzymaną przez skrzaty i elfy z VI klasy.

W tym dniu można było posłuchać piosenek angielskich śpiewanych przez uczniów szkoły podstawowej z klas 1-3 oraz przez członków koła języka angielskiego z gimnazjum. Wszyscy mogli obejrzeć wystawę koralowców australijskich, wykonanych przez uczniów klas IV- VI szkoły podstawowej oraz ich rodziców i plakaty przedstawiające idiomy z języka angielskiego i niemieckiego, wykonane przez gimnazjalistów oraz galerię figur woskowych pt. ,,Bajki świata”, którą utworzyli rodzice z dziećmi w ramach projektu ,,Szkoła Współpracy”.

Nie zabrakło też licznych konkursów. Uczniowie klas IV- VI mogli zaprezentować umiejętności aktorskie w konkursie dialogów pt. ,,W restauracji” oraz wykazać się umiejętnością szybkiego wyszukiwania znaczenia nieznanych słów w słownikach znajdujących się w bibliotece szkolnej. Klasy gimnazjalne rywalizowały, rozwiązując test z języka angielskiego z czasowników nieregularnych lub brały udział w maratonie klas z języka niemieckiego, który składał się z trzech etapów, takich jak: ,,Klasa w kolorach flag krajów niemieckojęzycznych”, krótkiego testu wiedzy oraz ,,Biegającego dyktanda".  Dużą popularnością cieszyły się też gry językowe, takie jak: szukanie zagubionych gwiazdek z flagi amerykańskiej lub  odnajdywanie skrótu swojego imienia po angielsku.

Szkoła w Pisarzowej w tym dniu była bardzo kolorowa i wesoła, czego dowodem są pamiątkowe zdjęcia. Organizatorki tej uroczystości, nauczycielki języków obcych, składają wszystkim podziękowanie za zaangażowanie i pomoc w  przygotowaniu tego święta.