Światowy Dzień Pluszowego Misia w ZS nr 1 w Męcinie

24.11.2015

25 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Męcinie  w sposób uroczysty uczczono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przedszkolaki, pod kierunkiem swoich wychowawczyń, przygotowały okolicznościową audycję. Na jej treść złożyły się: krótka historia powstania najpopularniejszej na świecie zabawki, wiersze, których głównym bohaterem był pluszowy przyjaciel dzieci oraz piosenka zachęcająca do pokochania uroczego misia.

Następnie przedszkolaki wraz z szóstoklasistkami zaprezentowały montaż słowno-muzyczny. Wiersze i piosenki przeplatane były prezentacją multimedialną przedstawiającą genezę międzynarodowego święta oraz sylwetki misiów znanych z kart literatury i dużego ekranu, od lat bawiących i wzruszających dzieci. Przedszkolaki z przejęciem recytowały swoje kwestie, tuląc się zarazem do swoich ukochanych zabawek. Występ został nagrodzony gromkimi brawami, a na zakończenie zaproszeni goście zostali poczęstowani żelkami w kształcie misia.

Po programie artystycznym przedszkolaki udały się do swoich sal na słodki poczęstunek i wspólną zabawę. Natomiast uczniowie klas I-III w czasie długich przerw bawili się w bibliotece. Dzieci z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w misiowych zabawach, m. in. rysowali sylwetkę niedźwiadka z zamkniętymi oczami, słuchając instrukcji swoich kolegów oraz zbierali na czas wykałaczki ręką ubraną w rękawicę kuchenną. W bibliotece można również było obejrzeć wystawę misiów zrobionych własnoręcznie przez dzieci podczas zajęć biblioterapii.

Tak uroczyste obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia nie byłyby możliwe bez ogromnego wsparcia ze strony rodziców, którzy pomogli w wykonaniu strojów i zatroszczyli się o poczęstunek dla swoich pociech. Zwieńczeniem wysiłku rodziców był występ, który obejrzeli z przyjemnością, satysfakcją  i  poczuciem dumy.