Niecodzienna lekcja historii w Szkole Podstawowej w Kaninie

30.11.2015

W miesiącu listopadzie w Szkole Podstawowej w Kaninie poświęcono wiele uwagi na kształtowaniu postaw patriotycznych u dzieci .

Listopad – to miesiąc ,w którym szczególnie uroczyście świętujemy Odzyskanie przez naszą Ojczyznę niepodległości, to miesiąc, w którym przypominamy historię ludzi, których połączył jeden cel, walko o wolność i niepodległość naszej ojczyzny.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaninie w niecodzienny sposób uczcili to wydarzenie. Oprócz pięknie wyśpiewanych pieśni patriotycznych i wydeklamowanych wierszy mieli możliwość spotkania z Legionistami .

W szkole gościli Członków Limanowskiego Stowarzyszenia Historii Ożywionej -Jabłoniec 1914r. Bogusława Sukiennika i Kazimierza Pasiuta, którzy zaprezentowali mundury oraz wyposażenie legionisty i ułana legionowego . Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali opowieści o szlaku bojowym Józefa Piłsudskiego i Jego Legionów na Ziemi Limanowskiej.

Ta żywa lekcja historii na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.