Wyjątkowe osiągnięcia ucznia Gimnazjum w Pisarzowej Przemysława Kożucha

25.06.2016

Przemek Kożuch, uczeń Publicznego Gimnazjum w Pisarzowej, okrzyknięty przez kolegów szkolnym Ensteinem, to młody człowiek o nieprzeciętnych zdolnościach i wysokiej kulturze osobistej. Jego ciekawość świata, dociekliwość i wytrwałość w podejmowanych działaniach, poparte szczególnymi predyspozycjami w zakresie przedmiotów ścisłych, dają niesamowite efekty.

W ubiegłym roku szkolnym został finalistą Małopolskiego Konkursu Matematycznego,  III Ogólnopolskiego Konkursu Transplantologicznego Przeszczep sobie zdrowie i  laureatem konkursu Maraton Matematyczny.

Jak mówi dyrektor ZS w Pisarzowej Magdalena Strzebońska  „Ten rok szkolny zaskoczył chyba nawet samego Przemka. Lista jego osiągnięć jest naprawdę długa.” Został on:

1)    finalistą Małopolskiego Konkursu Matematycznego

2)    finalistą Małopolskiego Konkursu Fizycznego

3)   finalistą etapu wojewódzkiego Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów

4)    laureatem Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas III gimnazjum Śladami Matematyków

5)    laureatem V Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy Matematyczno – Przyrodniczej dla Uczniów Powiatu Bocheńskiego, Brzeskiego, Limanowskiego i Wielickiego

6)    laureatem Konkursu Informatycznego dla młodych informatyków, organizowanego przez Instytut Techniczny PWSZ w Nowym Sączu

7)    laureatem IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Promującego Zawody Techniczno-Informatyczne  Zawód nie zawodzi  w obszarze informatycznym

8)    finalistą etapu wojewódzkiego IV Ogólnopolskiego Konkursu Transplantologicznego Przeszczep sobie zdrowie.

Ponadto uzyskał bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

„Jesteśmy dumni z jego sukcesów i cieszymy się, że jest uczniem naszej szkoły” podkreśla dyrektor  szkoły w Pisarzowej, a my dołączamy się do gratulacji dla ucznia.