Spotkanie z policjantami w Szkole Podstawowej w Mordarce

15.09.2016

16  września  br. najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Mordarce uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Głównym tematem spotkania było  zapoznanie i utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w szkole i poza nią.  Policjant przedstawił uczniom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać, zwracając przy tym uwagę, że  odblaski wpływają na lepszą widoczność pieszego po zmroku, co z kolei zwiększa bezpieczeństwo pieszych poruszających się poboczami dróg. Wytłumaczył też jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych, a także do kogo zwrócić się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Ponadto poinformował i zademonstrował dzieciom, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań. Po spotkaniu odbyła się praktyczna nauka poruszania po drodze oraz  przechodzenia przez jezdnię, oczywiście pod czujnym okiem  gości.

Dzięki uprzejmości policjantów była to dla uczniów nie tylko lekcja nauki o bezpieczeństwie, ale również świetna zabawa, która przyczyniła się do poszerzenia wiedzy w zakresie bezpieczeństwa i uświadomienia konieczności  korzystania z elementów odblaskowych.

Wierzymy, że uczniowie odblaskowo zabłysną przykładem i zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego nie „uciekną” z ich pamięci.