25-lecie przywrócenia imienia Królowej Korony Polskiej Szkole Podstawowej w Kłodnem

12.10.2016

13 października br. Szkoła Podstawowa w Kłodnem obchodziła  25-lecie przywrócenia imienia Królowej Korony Polskiej. Nadanie szkole imienia Królowej Korony Polskiej miało miejsce w 1927 roku, ale przez wiele lat powojennej Polski nie można było go używać. Przywrócenie imienia szkole odbyło się dopiero w 1991 roku.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00  Mszą Świętą w kaplicy w Kłodnem.  Nabożeństwo celebrowane było przez ks. Mateusza Hojdaka w asyście proboszczów i wikariuszy pracujących obecnie i w ostatnich latach w parafii. Po Eucharystii społeczność szkolna oraz zaproszeni goście udali się do szkoły na dalszą część obchodów. Na miejscu na wszystkich  czekał  poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kłodnem.

Na wstępie części oficjalnej uroczystości, Dyrektor Roman Ciesielczyk przywitał przybyłych gości wśród których znaleźli się m.in.: Wójt Gminy Limanowa – Władysław Pazdan, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół – Edyta Król, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie -  Małgorzata Lenartowicz, Dyrektor Gminnej Biblioteki - Jacenty Musiał, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Dorota Musiał, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie - Maria Lupa ,  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie – Bogdan Woźniak oraz sołtys wsi Kłodne – Władysław Lachor. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również byli pracownicy Szkoły Podstawowej w Kłodnem, rodzice uczęszczających tam dzieci oraz mieszkańcy wsi.

Kolejnym punktem uroczystości była akademia przygotowana przez uczniów szkoły. Uczniowie przybliżyli historię placówki oraz związanych z nią postaci, które miały olbrzymi wpływ na historię szkolnictwa w Kłodnem. Nie zabrakło również podziękowań i życzeń dla nauczycieli z okazji przypadającego jutro Dnia Edukacji Narodowej.

Po występach młodzieży, głos zabrali zaproszeni goście oraz uczestniczący w uroczystościach byli pracownicy szkoły. Oprócz podziękowań dla Dyrektora i całego grona pedagogicznego za włożony trud i zaangażowanie w wykonywaną prace, była to okazja do podzielenia się własnymi wspomnieniami związanymi z funkcjonowaniem szkolnictwa w Kłodnem.

Zwieńczeniem uroczystości był wpis do księgi gości oraz wbicie gwoździ do tablicy pamiątkowej.