Ślubowanie i pasowanie uczniów w Szkole Podstawowej w Kaninie

20.10.2016

Podniosła atmosfera, odświętny nastrój, galowy strój - tak w skrócie opisać można to co działo się  w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Kaninie, gdzie 20 października br. odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych oraz pasowanie przedszkolaków.

W uroczystości oprócz uczniów, ich najbliższych oraz grona pedagogicznego szkoły, udział wzięli również zaproszeni goście: Wicewójt Gminy Limanowa – Marian Mąka, Wicestarosta Limanowski – Mieczysław Uryga, Proboszcz parafii Kanina – Jan Raś oraz Sołtys wsi Kanina – Barbara Hebda. Uroczyste ślubowanie poprzedziła część artystyczna, w której objawiło się wiele młodych talentów muzycznych i aktorskich. Następnie Dyrektor Szkoły - Halina Śmierciak w obecności gości i całej społeczności szkolnej oficjalnie przyjęła pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Kaninie.

Ten dzień był wyjątkowy zarówno dla uczniów, jak i dla rodziców, którzy nie kryjąc wzruszenia, z dumą podziwiali swoje pociechy. Na zakończenie uroczystości szkolnych uczniowie otrzymali dyplomy oraz symboliczne upominki od przybyłych gości.