Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Starym Rybiu

20.10.2016

W dniu 13 października br. w Szkole Podstawowej w Starym Rybiu odbyła się uroczystość Ślubowania  pierwszoklasistów.  Co roku budzi ona wiele emocji wśród rodziców, nauczycieli i oczywiście samych  uczniów.

Uroczystość rozpoczęła  Dyrektor Szkoły Lucyna Szołdrowska - Bieda, która przybliżyła dzieciom istotę tego wyjątkowego ceremoniału i przywitała przybyłych gości, wśród których znaleźli się: Wicewójt Gminy Limanowa – Marian Mąka, Przewodniczący Rady Gminy – Stanisław Młyński oraz  Sołtys wsi – Stanisław Józkowicz.  Na początek pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie w krótkim programie artystycznym.

Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie i pasowania na ucznia. Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Starym Rybiu.

Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali symboliczne upominki w postaci elementów odblaskowych, by zapewniały im bezpieczeństwo w drodze ze szkoły.