Młodzież z Ukrainy z wizytą w Urzędzie Gminy

25.08.2014

Kilkuosobowa grupa młodzieży z Ukrainy przebywająca na terenie woj. małopolskiego na zaproszenie Fundacji Więcej Serca z Krakowa odwiedziła w ubiegłym tygodniu Urząd Gminy Limanowa. Młodzi ludzie spotkali się z Wójtem Gminy Władysławem Pazdanem, który przybliżył gościom najważniejsze informacje na temat gminy Limanowa. W spotkaniu z młodzieżą oprócz gospodarza gminy Wójta Pazdana uczestniczył także Sekretarz Gminy– Marek Ziaja.

Podczas spotkania Wójt krótko scharakteryzował gminę, jej położenie, uwarunkowania gospodarcze,  realizowane inwestycje oraz  kierunki rozwoju zapisane w przyjętej strategii. Zwrócił uwagę na  atrakcyjne położenie gminy, piękne, atrakcyjne turystycznie tereny, które zachęcają turystów do przyjazdu do gminy. Wójt zaznaczył, że gmina Limanowa jest największą obszarowo w powiecie limanowskim, a co za tym idzie większe są też potrzeby społeczne i większa ilość zadań do zrealizowania. Na te przedsięwzięcia pozyskiwane są m.in. środki zewnętrzne. Wiele zadań gospodarczych wykonywanych jest właśnie przy udziale środków pozabudżetowych, co umożliwia realizację większej ilości inwestycji, na które jest zapotrzebowanie wśród mieszkańców gminy.

W swoim wystąpieniu Wójt wspomniał także o działalności szkół i inwestycjach oświatowych oraz zadaniach realizowanych z zakresu kultury, sportu oraz turystyki.

Na zakończenie spotkania młodzież otrzymała na pamiątkę gminne gadżety wraz ze słownym zaproszeniem do ponownego odwiedzenia gminy Limanowa.