Narada dyrektorów szkół przed nowym rokiem szkolnym

26.08.2014

W dniu 25 sierpnia br. w Urzędzie Gminy Limanowa odbyła się narada dyrektorów placówek oświatowych z terenu gminy. Podczas spotkania omówiono sprawy organizacyjne związane działalnością szkół w nowym roku szkolnym 2014/2015. Narada była również okazją do wręczenia aktów mianowania oraz stopnia zawodowego nauczycielom.

W naradzie z dyrektorami oraz nauczycielami ze szkół gminnych uczestniczył Wójt Gminy Władysław Pazdan, Przewodniczący Rady Gminy – Józef Oleksy oraz Sekretarz Gminy – Marek Ziaja. Na wstępie odbyło się uroczyste ślubowanie 9 nauczycieli mianowanych. Ślubowanie złożyli: Kornelia Liszka – ZS Stara Wieś I, Klaudia Biedrońska – ZS Pisarzowa, Dominika Lisek – ZS Pisarzowa, Maria Smoter – ZS Rupniów, Agnieszka Matląg – ZS Pasierbiec, Jolanta Janas – SP Nowe Rybie, Ks. Grzegorz Kozioł – SP Kłodne, Ks. Janusz Liszka – SP Nowe Rybie oraz Ks. Rafał Więcław – SP Wysokie. Podczas spotkania specjalne życzenia z okazji Jubileuszu pracy skierowano do: Dyrektor ZS Stara Wieś I Haliny Mąka /  30 lat pracy/, Dyrektora SP w Wysokiem Bogdana Kożucha /30 lat pracy/ oraz Dyrektora SP w Męcinie nr 2 Bogdana Woźniaka /40 lat pracy/. Dyrektor SP w Siekierczynie nr 1 Wiesławie Tudaj  przedłużono powierzenie obowiązków dyrektora placówki.

Wójt Gminy skierował do dyrektorów i nauczycieli serdeczne podziękowania za organizację konkursów gminnych oraz za dotychczasowe wyniki nauczania, życząc dalszych sukcesów zawodowych, by miały one również przełożenie na wysokie osiągnięcia uczniów w nauce w nadchodzącym roku szkolnym.

Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król przekazała zebranym informacje na temat inwestycji jakie zrealizowane zostały w szkołach w okresie wakacji. Poinformowała, że prace polegały m.in. na remontach pomieszczeń szkolnych, a wykonywane były
w 10 placówkach. Koszt realizacji inwestycji to prawie 240 tys. zł, a środki na zadania pochodziły z budżetu gminy. Dyrektor Król nadmieniła również, że czasie wakacji rozpoczęły się prace związane z doposażeniem i dostosowaniem pomieszczeń do potrzeb najmłodszych, realizowane w ramach projektu pn. ”Upowszechnianie edukacji przedszkolnej w Gminie Limanowa”. Na realizację zadań zawartych w projekcie gmina pozyskała ponad 1,5 mln zł ze środków europejskich oraz budżetu krajowego.

Istotną kwestią jaką poruszono podczas spotkania było omówienie spraw bieżących związanych z funkcjonowaniem placówek oświatowych w obliczu nowego roku szkolnego. Omawiane kwestie dotyczyły m.in. bezpieczeństwa w szkołach, dowozu uczniów, realizowanych projektów edukacyjnych, spraw finansowych oraz przygotowania projektów budżetów placówek na 2015 r.