Początek roku szkolnego w gminie Limanowa

31.08.2014

Po dwóch miesiącach wakacyjnego wypoczynku 2.745 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny w placówkach oświatowych na terenie gminy Limanowa. W uroczystościach inaugurujących rok szkolny 2014/2015 uczestniczyły władze gminy: Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan rozpoczął nowy rok szkolny z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie, Sekretarz Gminy Marek Ziaja odwiedził dzieci i młodzież w Zespole Szkół nr 2 w Starej Wsi, natomiast Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król uczestniczyła w otwarciu nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu.

W szkołach na terenie gminy Limanowa w porównaniu z rokiem ubiegłym liczba uczniów zmalała o 40 osób. Do 15 szkół podstawowych uczęszczać będzie 1.581 uczniów, natomiast do 7 gimnazjów - 791 uczniów. Działające przy szkołach oddziały przedszkolne liczy będą 373 dzieci.

Największą liczbą uczniów może się pochwalić Zespół Szkół w Męcinie, gdzie naukę  pobierać będzie 401 uczniów. Właśnie w tej placówce uroczyście zainaugurował nowy rok szkolny Wójt Gminy Władysław Pazdan. Życzę wszystkim zarówno uczniom jak i nauczycielom aby ten nowy rok szkolny, w który dzisiaj wkraczacie zaowocował wieloma sukcesami, by nauka i praca jaką wykonacie w ciągu najbliższych miesięcy dała wam poczucie satysfakcji i zadowolenia – mówił do zebranych gospodarz gminy. W Zespole Szkół w Męcinie Wójt otworzył przy okazji podwoje trzech klas zerowych wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny, meble i zabawki, w ramach realizowanego przez gminę projektu „Przedszkole w szkole”.

Wraz z inauguracją nowego roku szkolnego we wszystkich szkołach na te terenie gminy odbyły się również okolicznościowe akademie upamiętniające 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

A oto jak wygląda pokrótce kalendarz nowego roku szkolnego 2014 /2015:

Zimowa przerwa świąteczna wypada pomiędzy 22, a 31 grudnia 2014 r.

Kolejnym okresem wolnym od zajęć dydaktycznych są dwutygodniowe ferie zimowe, których termin jest różny w zależności od województwa. W woj. małopolskim ferie rozpoczną się 16 lutego i potrwają do 1 marca 2015 r.

Wiosenna przerwa świąteczna 2015 to okres pomiędzy 2, a 7 kwietnia.

Od 1 do 3 maja 2015 r. trwa długi weekend majowy, który również jest okresem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 wypada 26 czerwca 2015 r., a dzień później rozpoczynają się wakacje, które potrwają do 31 sierpnia.

Początek roku szkolnego 2015/2016 wypada we wtorek, 1 września 2015 r.

Egzaminy gimnazjalistów 2015

W drugiej połowie kwietnia 2015 roku odbędzie się egzamin gimnazjalny. 21 kwietnia uczniowie napiszą test z wiedzy humanistycznej, 22 kwietnia będą rozwiązywali zadania z części matematyczno-przyrodniczej, a 23 kwietnia zdawali język nowożytny.

Matura 2015

Początek maja dla uczniów ostatnich klas szkół średnich oznacza egzamin maturalny. Centralna Komisja Egzaminacyjna wyznaczyła rozpoczęcie egzaminu maturalnego na 4 maja. Matura będzie trwała do 29 maja.

Na rozpoczynający się nowy rok szkolny 2014/2015 wszystkim uczniom życzymy sukcesów i wytrwało­ści w nauce, a nauczycielom satys­fak­cji z pracy.

A oto jak wygląda pokrótce kalendarz nowego roku szkolnego 2014 /2015:

Zimowa przerwa świąteczna wypada pomiędzy 22, a 31 grudnia 2014 r.

Wiosenna przerwa świąteczna 2015 to okres pomiędzy 2, a 7 kwietnia.

Początek roku szkolnego 2015/2016 wypada we wtorek, 1 września 2015 r.

Egzaminy gimnazjalistów 2015

Matura 2015