Świetlica w Lipowem uroczyście otwarta

08.09.2014

Dnia 6 września br. dokonano oficjalnego otwarcia nowej świetlicy wiejskiej w Lipowem. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Limanowa – Władysław Pazdan, Przewodniczący Rady Gminy Limanowa – Józef Oleksy, Sekretarz Gminy Limanowa – Marek Ziaja, Stanisław Piegza oraz Urszula Nowogórska z ramienia LGD „Przyjazna Ziemia Limanowska”, a także radni i sołtysi z terenu gminy. Gości serdecznie powitał sołtys wsi Marian Zoń z radnym Czesławem Jańczym oraz członkinie KGW Lipowe.

Poświęcenia nowego obiektu dokonał Proboszcz limanowskiej parafii ks. Prałat Wiesław Piotrowski. Podczas uroczystości członkinie Koła Gospodyń Wiejskich częstowały przybyłych regionalnym bigosem, zadbano także o muzyczną oprawę imprezy. Spotkanie było okazją do omówienia najważniejszych spraw dotyczących sołectwa Lipowe.

Przypomnijmy, budowę świetlicy rozpoczęto w 2012 r., kiedy wykonane zostały fundamenty pod budynek, w tym roku natomiast wybudowano parterowy budynek z użytkowym poddaszem. Na parterze znajduje się ogólnodostępna świetlica z przeznaczeniem na cele kulturalno – rekreacyjne. Pozostałe pomieszczenia  to hol, korytarze, wiatrołap oraz pomieszczenia higieniczno-sanitarne i szatnia. Na poddaszu znajduje się pomieszczenie wielofunkcyjne przeznaczone do organizowania zebrań wiejskich, lokalnych uroczystości,  przedsięwzięć kulturalnych. Obok znajdują się także dwa pomieszczenia gospodarcze. Świetlica wyposażona została w krzesła, stoły, stoły do gry w tenisa oraz sprzęt elektroniczny. Do świetlicy wykonana została także droga dojazdowa.

Inwestycja wykonana została w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007-2013 za pośrednictwem LGD „Przyjazna Ziemia Limanowska”. Koszt zadania wyniósł  496 tys. zł,  w tym 173 tys. zł. to środki z Samorządu Województwa Małopolskiego.