Sesja Rady Gminy z udziałem senatora

12.09.2014

W czwartek, 11 września o godz. 14:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa miało miejsce posiedzenie XXXII sesji Rady Gminy. Było to jedno z ostatnich spotkań radnych obecnej kadencji.

Posiedzenie XXXII sesji Rady Gminy Limanowa otworzył Przewodniczący Józef Oleksy, który stwierdził, że w sesji bierze udział wymagana do prawomocności obrad liczba radnych. Następnie przywitał wszystkich obecnych członków rady, Wójta Gminy Limanowa Władysława Pazdana, sołtysów gminy, dyrektorów jednostek organizacyjnych, kierowników wydziałów urzędu oraz zaproszonych gości, którymi byli: prof. Stanisław Hodorowicz, pochodzący z Bukowiny Tatrzańskiej - senator VIII kadencji, chemik, profesor akademicki, a także badacz gwary góralskiej; Franciszek Dziedzina – wicestarosta limanowski; Mieczysław Uryga – członek Zarządu Powiatu Limanowskiego oraz asp. sztab. Piotr Doll – zastępca naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Przedmiotem sesji było rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Limanowa za pierwsze półrocze 2014 roku. Jego szczegółowego omówienia i analizy dokonał Skarbnik Gminy – Marcin Matras. Członkowie Rady Gminy podjęli następnie jednogłośnie dwie uchwały w sprawie: wyrażenia woli wraz z Powiatem Limanowskim do realizacji projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa i warunków komunikacyjnych w ciągu dróg poprzez przebudowę dróg gminnych Pasierbiec-Stara Karczma-Nowe Rybie-Marna Wieś-Nowe Rybie-Kamionna” oraz w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Limanowskiemu na realizację projektu pn. „Modernizacja, usprawnienie układu komunikacyjnego i poprawa warunków bezpieczeństwa poprzez odcinkową przebudowę i remont ciągu dróg powiatowych nr 1555K i 1612K na terenie Powiatu Limanowskiego".

Na wniosek Wójta Gminy Władysława Pazdana do porządku obrad wprowadzono siedem projektów uchwał w sprawie: zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Limanowa; zmian w budżecie na 2014 rok; programu osłonowego zmniejszenia wydatków rodzin wielodzietnych 4+ poniesionych na cele edukacyjne uczniów w Gminie Limanowa; zaopiniowania projektu uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie likwidacji aglomeracji Limanowa-Mordarka, wyznaczenia aglomeracji Limanowa-Męcina, likwidacji aglomeracji Limanowa-Młynne oraz likwidacji aglomeracji Limanowa-Stara Wieś. Uchwały te również zostały podjęte jednogłośnie.

Franciszek Dziedzina wyraził zadowolenie z podjętych jednogłośnie dwóch pierwszych uchwał, a także podziękował Wójtowi Gminy i Przewodniczącemu Rady Gminy za zaproszenie na sesję oraz za współpracę w ubiegającej kadencji, szczególnie w kwestiach inwestycji. Profesor Stanisław Hodorowicz również podziękował za zaproszenie i wyraził uznanie dla władz za rozwój regionu i zaangażowanie w sprawy lokalne.