25 lat OSP w Starej Wsi

05.10.2014

Uroczystość Jubileuszową rozpoczęła msza św. w intencji byłych i obecnych działaczy OSP, która odprawił proboszcz starowiejskiej parafii ks. Marian Tyrka. Podczas wygłoszonej homilii zwrócił on uwagę na ogromną rolę jaką na co dzień pełnią strażacy podkreślił, że postawa strażaka ochotnika jest świadectwem wewnętrznego dobra jakie objawia się w sytuacjach gdy potrzebna jest pomoc. Po mszy św. miała miejsce okolicznościowa uroczystość, podczas której został poświęcony i przekazany jednostce OSP w Starej Wsi nowy wóz bojowy. Pojazd zakupiony został w całości z budżetu Gminy Limanowa, a jego wartość to 195 tys. zł.

Obchodzony Jubileusz był okazją do wspomnienia minionego ćwierćwiecza działalności OSP w Starej Wsi, zasłużonych druhów oraz najważniejszych faktów z historii jednostki. Pokrótce informacje te przybliżył zebranym Prezes OSP w Starej Wsi, a zarazem Radny Gminy Limanowa – Józef Zoń. Obecny na uroczystości Wójt Gminy Limanowa – Władysław Pazdan podziękował wszystkim strażakom za ich ofiarną służbę oraz za ciągłą gotowość niesienia pomocy. W podzięce od Prezesa OSP gospodarz gminy otrzymał pamiątkowy grawerton z wyrazami wdzięczności za owocną współpracę z władzami gminy i za troskę o odpowiednie funkcjonowanie jednostki.

Życzenia z okazji Jubileuszu OSP przekazali także obecni na uroczystości: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Janusz Kurzeja, Wice Prezes Powiatowego Związku OSP RP Bronisław Smoleń oraz Prezes Miejsko-Gminnego Związku OSP RP Aleksander Krzysztof. Specjalne życzenia strażakom złożyli także: Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Starosta Limanowski Jan Puchała, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Pow. Limanowskiego Jacenty Musiał oraz w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej Naczelnik Wydziału Kryminalnego  - Jacek Lis. Podczas uroczystości najbardziej zasłużeni strażacy ochotnicy otrzymali specjalne odznaczenia za wzorową służbę.

Wspólnie ze strażakami ze Starej Wsi Jubileusz 25-lecia OSP świętowali druhowie z innych jednostek. Poczty sztandarowe wystawiła OSP: Wysokie, Siekierczyna II, Kisielówka, Rupniów, Nowe Rybie, Męcina, Pisarzowa, Łososina Górna, a także OSP Limanowa. Orkiestra strażacka działająca przy OSP w Męcinie zapewniła oprawę muzyczną uroczystości.