Szkoła Podstawowa Mordarka najlepsza w powiecie

11.12.2014

Zespół Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce – Szkoła Podstawowa najlepszą szkołą w konkursie „Odblaskowa Szkoła” w powiecie limanowskim.

W dniu 11 grudnia 2014r. w Sali Audytoryjnej ICE Kraków Congress Centre, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom V Edycji Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa Szkoła". W gronie wyróżnionych szkół, na bardzo wysokim I miejscu w powiecie, znalazła  się Szkoła Podstawowa w Mordarce. Sukces to tym większy, iż do konkursu zgłosiło się blisko 400 szkół z całej Małopolski a Szkoła Podstawowa w Mordarce uplasowała się na wysokim 14 miejscu !

Wyróżnienie z rąk Marka Konkolewskiego mł. insp.  Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji odebrali uczniowie: Oliwia Jasica, Zuzanna Jasica, Łukasz Jasica, Gabriela Pławecka wraz z Dyrektorem Pawłem Ciułą oraz koordynatorem akcji Barbarą Młynarczyk.

Po zakończeniu uroczystości wręczenia nagród niespodzianką dla zaproszonych dzieci był koncert "Feel”.

Organizatorami akcji byli: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, partnerami: Małopolski Urząd Wojewódzki, Małopolski Urząd Marszałkowski oraz Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Akcja miała formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe i promowanie ich noszenia. A wszystko po to, aby podnieść bezpieczeństwo dzieci na drodze.

O wysokim prestiżu tego konkursu świadczy choćby długa lista zaproszonych gości wśród, których byli m.in.: Wicewojewoda Małopolski Andrzej Harężlak, Aleksander Palczewski Małopolski Kurator Oświaty, Grzegorz Baran Małopolski Wicekurator Oświaty, Marek Dworak Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie, podinsp. Krzysztof Dymura Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, mł. insp. Paweł Dzierżak – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji  w Krakowie,  podinsp. Rafał Kozłowski - Zastępca Dyrektora Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, mł. insp. Maciej Rymar Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych województwa małopolskiego.

Ogromnie cieszy nas fakt, iż nasze zaangażowanie zostało docenione przez Kapitułę Konkursu, co pozwoliło nazwać naszą szkołę „najlepszą szkołą w powiecie limanowskim” dbającą o poprawę oraz zwiększenie  bezpieczeństwa uczniów. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania ze strony uczniów, rodziców, dyrekcji, nauczycieli, jak również wielu osób i  instytucji współpracujących ze szkołą.

Otrzymane wyróżnienie jest dla nas motywacją do dalszej pracy, a jednocześnie powodem do radości dla wszystkich, którzy przyczynili się do uzyskania tak wysokiej lokaty w konkursie.

Wierzymy, że podjęte działania przyniosą oczekiwane efekty, a tym samym zwiększą świadomość uczniów jako uczestników ruchu drogowego, co  z kolei wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa.