Wysokie miejsce Gminy Limanowa w Rankingu Związku Powiatów Polskich

12.01.2015

10 miejsce zajęła Gmina Limanowa w Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów Polskich na rok 2014. Samorządy w rankingu oceniało liczne grono ekspertów, którzy nasz samorząd docenili w szczególności za działania proinwestycyjne i prorozwojowe oraz rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańców.

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin prowadzony przez  Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego  w podziale na sześć kategorii: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. I właśnie w tej ostatniej kategorii w 2014 r. Gmina Limanowa uplasowała się na wysokim 10 miejscu.

Ranking Powiatów i Gmin jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez grono ekspertów w trybie on-line, którzy oceniają samorządy na podstawie wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.