Dodatkowy sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych

08.10.2015

Cztery remizy OSP z terenu Gminy Limanowa zostały dodatkowo doposażone w sprzęt w ramach Konkursu „Bezpieczna Małopolska 2015”. Do jednostek trafił sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz odzież do działań bojowych o wartości prawie 40 tysięcy złotych.

Celem konkursu „Bezpieczna Małopolska 2015” który ogłoszony został przez Zarząd Województwa Małopolskiego jest podniesienie stopnia przygotowania operacyjnego Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie województwa małopolskiego oraz poprawienie efektywności działań ratowniczych. Wpłynąć ma to na zwiększenie poziomu skuteczności działań ratowniczych w przypadku wystąpienia miejscowych zagrożeń, w tym chemiczno-ekologicznych oraz przy wypadkach komunikacyjnych oraz znacznie  skrócić czas niezbędny do likwidacji niebezpiecznych zdarzeń, co w bezpośredni sposób wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Z terenu gminy Limanowa doposażone zostały: OSP w Kisielówce, OSP w Wysokiem, OSP w Nowym Rybiu oraz OSP w Pisarzowej. Strażacy ochotnicy z Kisielówki i Wysokiego otrzymali dodatkowy sprzęt w postaci pomp szlampowych i pilarek ratowniczych, natomiast OSP w Nowym Rybiu  i OSP w Pisarzowej oprócz sprzętu doposażono także w odzież ochronną do działań bojowych.

Oficjalne przekazanie sprzętu strażom pożarnym, w którym oprócz przedstawicieli poszczególnych jednostek brali udział także Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan i Przewodnicząca Sejmiku Woj. Małopolskiego Urszula Nowogórska miało miejsce 8 października br. w remizie OSP w Pisarzowej. Spotkanie było także okazją do omówienia najważniejszych kwestii dotyczących funkcjonowania OSP oraz problemów z jakimi strażacy ochotnicy borykają się na co dzień.