108 lat Szczepana Kocęby !

22.11.2015

108 lat obchodził 23 listopada 2015r.  Szczepan Kocęba z Nowego Rybia. Najstarszy mieszkaniec gminy Limanowa jest jednocześnie najstarszym strażakiem w gronie wszystkich 70 tys. druhów w woj. małopolskim, a najprawdopodobniej też i najstarszym członkiem OSP w Polsce. Jest również kombatantem – żołnierzem 1. Pułku Strzelców Podhalańskich i członkiem AK.

Z okazji urodzin w rodzinnej miejscowości w Nowym Rybiu w gospodarstwie agroturystycznym „Kocębówka”, które prowadzi jego najmłodszy syn wraz z małżonką, Szczepana Kocębę odwiedził Zastępca Wójta Gminy Limanowa Marian Mąka, Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Stanisław Młyński , Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego UG Limanowa Dariusz Dutka oraz Sołtys Nowego Rybia Jan Myszka.

Goście przekazali jubilatowi  upominki i kwiaty. Pomimo sędziwego wieku Szczepan Kocęba nadal może pochwalić się nieustającą pogodą ducha, dobrym samopoczuciem i ogromem poczucia humoru. Mimo tego iż organizm z racji wieku nieco już niedomaga pan Szczepan wbrew wszystkim zasadom a nawet logice stara się każdą chwilę wykorzystywać jak najlepiej tylko potrafi. Nadal niezwykle kontaktowy i wyjątkowo gościnny.

Daniela Kocęba – synowa jubilata mieszkająca i opiekująca się nim podkreśla niebywały upór i chęć życia w panie Szczepanie. Zresztą nie trudno nie zauważyć niezwykle ciepłej i  rodzinnej relacji jaka wiąże jubilata z panią Danielą. Dzisiejsze spotkanie w Nowym Rybiu to ogromna lekcja pokory do życia, miłości i szacunku do drugiej osoby, okazja do refleksji nad tym co nieuchronne a zarazem przepis na to jak przeżyć to życie prawdziwą pełnią.

Urząd Gminy Limanowa na czele z Wójtem Władysławem Pazdanem oraz Zastępcą Marianem Mąką składa najszczersze życzenia urodzinowe Jubilatowi wierząc, że jeszcze niejednokrotnie będziemy mogli świętować kolejne urodziny pana Szczepana.