Dwie grupy kolędnicze z gminy Limanowa na ogólnopolskim kolędowaniu w Podegrodziu i Bukowinie Tatrzańskiej

25.01.2016

Dziecięca Grupa Kolędnicze z Zespołu Regionalnego„Mali Męcinianie” i Dorosła Rodziny Molów ze Starej Wsi zakwalifikowały się na ogólnopolskie etapy konkursu kolędniczego. Mali kolędnicy z Męciny już w najbliższy weekend zakolędują podczas 19. Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” w Podegrodziu, natomiast dorosła grupa ze Starej Wsi wystąpi podczas Ogólnopolskiego Konkursu Kolędniczego w ramach 44.Karnawału Góralskiego w Bukowinie Tatrzańskiej w dniach 4-7 lutego 2016 r.

Grupy z Męciny i Starej Wsi do występów na szczeblu ogólnopolskim wyłonione zostały podczas XVII Powiatowego Przeglądu Kolędniczego „Zagrojcie ta turoniowi”, który odbył się w dn.23-24 stycznia br. w Lubomierzu. Na powiatowym etapie prezentowało się z gminy Limanowa 6 grup, wydelegowanych po gminnych zmaganiach jakie miały miejsce 6 stycznia br. w Starej Wsi.

Komisja oceniająca występy w Lubomierzu po obejrzeniu wszystkich 26 grup postanowiła te najlepsze posłać dalej na finałowy ogólnopolski etap, a bardzo dobre występy naszych dwóch grup sprawiły że to właśnie między innymi one znalazły się w gronie tych wyróżnionych. Wszystkim kolędnikom gratulujemy dotychczasowych osiągnięć, a tym którzy kolędować będą dalej życzymy powodzenia!

Poniżej fot. z występów grup kolędniczych z gminy Limanowa w Lubomierzu /źródło: www.mszana.pl/ oraz Protokół Komisji  Artystycznej Przeglądu.