Składanie wniosków o stypendia socjalne na rok szkolny 2016/2017

28.08.2016

Od 1 do 15 września można składać wnioski o stypendium socjalne. Wnioski przyjmowane będą w Gminnym Zespole Obsługi Szkół ( pok. nr 31 w Urzędzie Gminy).

Kryterium dochodowe, które uprawnia mieszkańca do skorzystania z w/w świadczenia to 514 ,00 złotych na 1 członka rodziny.

Druki wniosków dla osób ubiegających się o stypendium socjalne wydawane są  w Gminnym Zespole Obsługi Szkół lub można je pobrać na stronie - druk wniosku poniżej.

Wypełnione wnioski należy składać  wraz z wymaganymi załącznikami :

- zaświadczenie o wysokości dochodów netto z m-ca poprzedzającego składanie wniosku

tj. sierpień 2016,

-  nakaz płatniczy lub zaświadczenie z Urzędu Gminy o liczbie ha przeliczeniowych w gospodarstwie rolnym za rok 2016,

-  decyzję lub zaświadczenie o wysokości zasiłku rodzinnego,

-  potwierdzenie właściwego Urzędu Pracy o rejestracji bezrobotnych i o pobieranym zasiłku,

- oświadczenie o deklarowanych dochodach, w przypadku podlegania zryczałtowanemu podatkowi dochodowemu od niektórych przychodów osiągalnych przez osoby fizyczne, potwierdzone zaświadczeniem z Urzędu Skarbowego o wysokości należnego ryczałtu lub karty podatkowej za odpowiedni rok kalendarzowy,

- oświadczenie o dochodach, w przypadku osiągania dochodu nie podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym, potwierdzone odpowiednimi dokumentami

- zapłata składki KRUS

Każdy wniosek musi być zaopiniowany przez dyrektora szkoły do, której uczęszcza uczeń ubiegający się o stypendium.

Przypominamy również , że do dnia 9 września w poszczególnych szkołach na terenie Gminy Limanowa można również składać wnioski o wyprawkę szkolną, w tym roku tylko dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.