Gmina Limanowa laureatem XX Ogólnopolskiego Turnieju Miast i Gmin

30.06.2014

11 miejsce w kraju w grupie IV (gmin od 15 do 40 tys. mieszkańców) zajęła Gmina Limanowa w  tegorocznej jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Miast i Gmin w ramach VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. W okresie od 17 -23 maja na terenie gminy odbyło się 87 imprez o charakterze sportowym, rekreacyjnym i turystycznym, których celem była promocja aktywnego ruchowo stylu życia.

W kat. gmin liczących od 15 do 40 tys. mieszkańców sklasyfikowane zostały 82 samorządy, 11 miejsce zdobyte przez Gminę Limanowa w ogólnopolskiej klasyfikacji Turnieju i przyznana kwota 3 tys. zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego to spory sukces. W ramach 7-dniowego Turnieju odbył się m.in. Test Coopera - próba wytrzymałościowa polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu, w którym w naszej gminie uczestniczyły 303 osoby.

Sportowy Turniej Miast i Gmin to największa impreza sportu masowego w Polsce, której przyświeca idea krzewienia i upowszechnienia aktywności fizycznej dzieci, młodzieży i całego społeczeństwa. W tym roku Turniej honorowym patronatem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Organizatorem Turnieju jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich.