Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Medalowe Mistrzostwa Orczykowskiej !

20.07.2015

W dniach 15-17 lipca br. w Ostrowcu Świętokrzyskim  odbyła się XXI Olimpiada Młodzieży – Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat w Pływaniu w których brała udział pływaczka z terenu Gminy Limanowa – Wioletta Orczykowska, reprezentująca Klub Jordan Kraków.

Pierwszego dnia Wiola zdobyła trzy medale. Srebro na  50 metrów stylem dowolnym, złoto na 200 m stylem dowolnym i złoty medal w sztafecie dziewcząt 4 x 200 m stylem dowolnym.

Drugi dzień Mistrzostw to kolejne medale: srebrny na 400 m stylem dowolnym i złoty w sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym.
Podczas ostatniego dnia zawodów zawodniczka zdobyła następne 3 krążki: srebrny na 100 i 800 m stylem dowolnym, oraz brązowy w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym.

Tegoroczne zawody były dla Wioletty ostatnimi zawodami juniorskimi rangi mistrzowskiej najbardziej obfitującymi w medale. Zdobyła łącznie 8 medali – 5 indywidualnie i 3 w sztafetach, poprawiając przy tym swoje rekordy życiowe.
Przez Polski Związek Pływacki została wybrana do Pocztu Sztandarowego podczas zawodów. Zawodniczka odbierała również puchary dla Okręgu Małopolskiego i puchar dla klubu MKS Jordan Kraków za zajęcie drugich miejsc w klasyfikacji końcowej.

Wioli gratulujemy tak wysokich osiągnięć i życzymy wytrwałości i sukcesów w dalszej karierze pływackiej!