Podsumowanie wyników XXII Sportowego Turnieju Miast i Gmin

19.10.2016

19 października br. w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczystość podsumowania wyników XXII edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin – Małopolska 2016.

W tegorocznej edycji turnieju Gmina Limanowa zajęła 4. miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej oraz wysokie 7. miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej.

Współorganizatorem i gospodarzem wydarzenia były władze samorządowe Dąbrowy Tarnowskiej na czele z Burmistrzem – Krzysztofem Kaczmarskim. W uroczystości uczestniczył również Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa, który objął honorowy patronat nad tegoroczną edycją Turnieju.

W trakcie spotkania Wice Wójt Gminy Limanowa – Marian Mąka wraz z Kierownikiem Wydziału Kultury i Promocji będącym również koordynatorem samorządowym turnieju – Wojciechem Korabikiem odebrali podziękowania za wkład w organizację Turnieju oraz honorowe wyróżnienia zespołowe i indywidualne nadane przez Marszałka Województwa Małopolskiego, Wojewódzką Komisję Turnieju i Zarząd Małopolskiego TKKF.

W kat. gmin liczących od 15 do 40 tys. mieszkańców sklasyfikowanych zostało 115 samorządów, tak więc 7. miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji Turnieju i przyznana kwota 4.000 zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego to spory sukces.

Wszystkim organizatorom składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i włączenie się do turnieju. Mamy nadzieję, że tak aktywny udział będzie kontynuowany również w kolejnych edycjach Turnieju.