Spotkania opłatkowe w Nowym Rybiu

18.01.2015

Okres świąteczno-noworoczny to czas kiedy przy wspólnym opłatku spotykają się nie tylko rodziny, ale także osoby zrzeszone w organizacjach, stowarzyszeniach, działających na rzecz lokalnych społeczności. Spotkania takie są okazją do złożenia sobie nawzajem życzeń oraz podsumowania dokonań minionego roku. Wspólny opłatek należy już do tradycji sołectwa Nowe Rybie.

W okresie noworocznym w Nowym Rybiu miały miejsce dwa spotkania opłatkowe. Jedno z nich odbyło się z inicjatywy Rady Sołeckiej, gdzie wraz z sołtysem udział w nim wzięły władze gminy: Wójt – Władysław Pazdan, Z-ca Wójta – Marian Mąka, a także Przewodniczący Rady Gminy Limanowa – Stanisław Młyński. Na zaproszenie odpowiedzieli także m.in.: Przewodnicząca Sejmiku Woj. Małopolskiego – Urszula Nowogórska, Proboszcz parafii w Nowym Rybiu – ks. Kazimierz Basista oraz przedstawiciele OSP w Nowym Rybiu. Był wspólny opłatek, składanie sobie życzeń, a także wigilijna kolacja, po której licznie zgromadzone grono osób wspólnie kolędowało.

Drugie spotkanie opłatkowe w Nowym Rybiu zorganizowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP. Młodzi ochotnicy spotkali się na wspólnym kolędowaniu z Przewodniczącym Rady Gminy Limanowa Stanisławem Młyńskim, ks. Dariuszem Bugajskim, który na co dzień jest opiekunem Koła Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii Nowe Rybie, a także Krzysztofem Sternal opiekunem MDP. Również przy tej okazji przy łamaniu się opłatkiem złożono sobie nawzajem życzenia, a przy wigilijnym stole śpiewano kolędy.