Artystyczne podsumowanie wakacji w świetlicy w Starej Wsi

26.08.2015

Liczne grono podopiecznych  świetlic z  gminy Limanowa wzięło udział w zajęciach artystycznych zorganizowanych na zakończenie wakacji. Zajęcia były nieco niezwykłe, gdyż prace tworzone były nie dość że w plenerze to z tzw. „darów natury”. Młodych twórców nie trzeba było jednak specjalnie namawiać do ujawnienia tkwiących w nich talentów.

Dzieci i młodzież w Starej Wsi spotkali się w środę 26 sierpnia. Ze względu na słoneczną aurę żal było siedzieć w budynku świetlicy, więc wspólnie postanowiono „tworzyć” w plenerze.

Niepotrzebne było tak naprawdę wiele, by i tam powstały ciekawe dzieła, a wszystko na bazie naturalnych składników przyrody – do rąk ruszyły więc m.in. kamienie z brzegu rzeki, patyki, łodygi roślin, liście drzew, a jedynie dla podkreślenia piękna prac posłużyły kolory nadane kredą.

Bez względu na wiek każdy uczestnik jakże niecodziennych artystycznych zajęć bawił się znakomicie, a po wspólnych twórczych zmaganiach na wszystkich czekał poczęstunek, przygotowany przez opiekunów świetlic już w budynku świetlicy. W oczekiwaniu na „dobrocie dla podniebienia i brzucha” najmłodsi obejrzeli projekcję filmu na temat „sztuki ziemi”, dowiadując się o  składnikach jakie daje nam sama  natura, a z których powstać mogą piękne w całości naturalne dzieła.

Spotkanie w świetlicy w Starej Wsi niestety było ostatnim podczas tegorocznych wakacji, a przypomnijmy że za nami zarówno wspólne sportowe, turystyczne, jak i kulinarne przygody. I z takim oto zapasem niezapomnianych wrażeń i bagażem wspomnień życzymy dzieciom i młodzieży miłego powrotu do szkoły.