Głośne czytanie w bibliotece w Starej Wsi

01.10.2015

„Czytanie książek to najwspanialsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” - słowa Wisławy Szymborskiej były motywem przewodnim Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który miał miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi. Inicjatywę zorganizowały wspólnie biblioteka publiczna i biblioteka szkolna Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi.

Promowanie głośnego czytania, wspieranie czytelnictwa dziecięcego i zwiększenie zainteresowania książką to główne założenia ogólnopolskiej akcji głośnego czytania, które z powodzeniem udało się zrealizować w bibliotece w Starej Wsi.  Wspólne spotkanie czytelnicze dzieci i dorosłych rozpoczął Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, który zabrał dzieci do baśniowej krainy braci Grimm, czytając przepiękną baśń „O sześciu łabędziach”, a także deklamując i następnie ucząc najmłodszych wierszyka „Idzie Jola do przedszkola”. Wystąpienie Wójta bardzo spodobało się zebranym maluchom, gdyż oprócz uśmiechów na twarzach dzieci otrzymał on także gromkie brawa.

W zabawnym i wesołym brzmieniu odbywała się dalsza część spotkania z książką, żartobliwe wierszyki, opowiadania i bajeczki wybitnych polskich pisarzy czytali przybyli do biblioteki rodzice - Urszula Biernat, Justyna Liszka, Małgorzata Mąka, Marzena Stach, nauczycielka - Paulina Wygoda, bibliotekarze - Magdalena Cepielik, Jacenty Musiał oraz liczne grono uczniów ZS nr 1 w Starej Wsi - Zuzia Michalik, Marysia Mąka, Oliwia Bilska, Natalia Górska, Szymon Hybel, Tomasz Mąka, Natalia Dębska, Ewelinka Dębska, Kamil Lis, Kacper Sabura, Kinga Nawalaniec, Julia Sabura, Monika Setlak oraz Dorota Więcek.