Dzieci ze świetlic z wizytą w Sądeckim Parku Etnograficznym

13.07.2016

Dnia 14 lipca br. 45 podopiecznych świetlic z terenu Gminy Limanowa odwiedziło Miasteczko Galicyjskie i skansen w Nowym Sączu. Była to kolejna z cyklu wakacyjnych atrakcji zaplanowanych specjalnie dla dzieci ze świetlic. Uczestnicy wyprawy mieli okazje zobaczyć m.in. zagrody chłopskie,
XVII-wieczny dwór szlachecki, folwark dworski, XVIII-wiecznącerkiew  łemkowską, kuźnie, olejarnie i wiatrak.

Kolejnym punktem zwiedzania było Miasteczko Galicyjskie będące rekonstrukcją galicyjskiej,małomiasteczkowej zabudowy z przełomu XIX i XX wieku. W tym sektorze zwiedzający mogli zobaczyć m.in. ratusz – wzorowany na niezrealizowanym projekcie ratusza starosądeckiego, pracownie garncarza, czy dawną aptekę. Najwięcej emocji  wśród uczestników wycieczki wzbudził  budynek z ekspozycją gabinetu dentysty, w którym znajdowało się wiertło dentystyczne zasilane – uwaga – napędem nożnym!

Pobyt w miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu i Sądeckim Skansenie Etnograficznym z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników, którzy z niecierpliwością wyczekują kolejnych świetlicowych przygód.  Jeszcze w lipcu na uczestników wydarzeń organizowanych przez świetlice czeka m.in. wyjście na Kamionną w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy (17.07), zajęcia kulinarne w świetlicy w Kisielówce (21.07) czy wspólne ognisko w świetlicy w Lipowem (27.07).

Zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa i życzymy udanego wypoczynku oraz wielu niezapomnianych wrażeń!