Zajęcia artystyczne w świetlicach w Lipowem i Starej Wsi

17.07.2016

Odpoczynek, nauka przez zabawę oraz wszechstronne rozwijanie umiejętności artystycznych – tak w skrócie wyglądają wakacje w świetlicach w Lipowem i Starej Wsi. W ramach zorganizowanych do tej pory specjalnie  na okres letniego wypoczynku atrakcji, dzieci pod okiem opiekuna – Jolanty Biedroń tworzyły własnoręcznie latawce, wzięły udział w plenerowym malowaniu, czy zajęciach z szycia igłą i nitką.

Pomysłowość i artystyczne zdolności podopiecznych świetlicy w Starej Wsi  przełożyły się na wspaniały efekt pracy w postaci pięknych kolorowych  latawców. Najmłodsi mieli sporo pracy, ale radość i satysfakcja z wykonanych samodzielnie  prac  była  jeszcze większa.

Pod nazwą „Blisko, daleko – wakacyjne kadry”  dzieci ze  świetlicy w Lipowem uczestniczyły w plenerowym malowaniu, w myśl wiersza Jana Brzechwy „Tańcowała igła z nitką” odbyły się zajęcia  szycia,  podczas których powstały przeróżne podusie i przytulanki, a także zajęcia z wykonywania prac z masy solnej.

Zajęcia artystyczne wśród najmłodszych cieszą się dużym zainteresowaniem, a każdy z uczestników  bez względu na wiek bawi się znakomicie. Na najbliższy okres świetlice w Lipowem i Starej Wsi przygotowały kolejne atrakcje m.in. 25 lipca podopieczni świetlicy w Starej Wsi będą  robić naturalne mydełka, a 27 lipca w Lipowem odbędzie się wspólne ognisko dla wszystkich świetlic!

Wszystkich chętnych sedrecznie zapraszamy !