Wycieczka do Parku Linowego w Rytrze

15.08.2016

W dniu 13 sierpnia br. podopieczni świetlic z Pisarzowej i Sowlin wraz z opiekunami spędzili aktywny dzień w Parki Linowym w Rytrze. Na miejscu na uczestników wyprawy czekali instruktorzy, którzy przeprowadzili niezbędne szkolenie wspinaczkowe.  Po kilku minutach młodzież ubrana w specjalne uprzęże gotowa była do wejścia na wyznaczoną trasę.

Zabawa polegała na przejściu wyznaczonej trasy i pokonaniu przeszkód zamontowanych na różnych wysokościach, pomiędzy drzewami. Każdy uczestnik przypięty był do specjalnej liny, gwarantującej bezpieczne pokonanie trasy i uniknięcie upadku.

Uczestnicy poradzili sobie naprawdę wyśmienicie.Oprócz fantastycznej zabawy na świeżym powietrzu, dzieci miały możliwość przełamania bariery lęku wysokości, a także nabrania wiary we własne możliwości.

Już jutro tj. 17 sierpnia do Parku Linowego w Rytrze zawita kolejna grupa ze świetlic z terenu Gminy Limanowa.