Sukces Zespołu "Spod Kicek" na 47. Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Źywcu

17.08.2016

W dniach od 6 do 9 sierpnia br. odbył się 47. Festiwal Folkloru Górali Polskich w Źywcu. W festiwalu wzięły udział 24 zespoły, w tym działający na terenie Gminy Limanowa zespół regionalny „Spod Kicek” z Mordarki.

Wszystkie zespoły biorące udział w konkursie zostały ocenione przez jury. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom Festiwalu możliwość omówienia programu z członkami jury na specjalnie zorganizowanych w tym celu konsultacjach. Dotyczyły one całokształtu problematyki związanej z prezentacją programu folklorystycznego, tj. obejmowały zagadnienia muzyki, tańca, stroju, obrzędowości i reżyserii scenicznej. Indywidualne rozmowy przeprowadzono z kierownikami i delegacjami wszystkich zespołów.

Jury miało do dyspozycji następujące nagrody regulaminowe, których fundatorami było Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej:

-"Złote Żywieckie Serce" i 10.000,00 zł

-"Srebrne Żywieckie Serce" i 8.000,00 zł

-"Brązowe Żywieckie Serce" i 6.000,00 zł

Prócz trzech głównych nagród jury mogło przyznać 8 wyróżnień regulaminowych. Po wnikliwej analizie zaprezentowanych przez zespoły programów jury przyznało nagrody, które otrzymały:

1."Złote Żywieckie Serce" i nagrodę 10.000,00 zł OLDRZYCHOWICE - REGIONALNY ZESPóŁ Z OLDRZYCHOWIC
- z programem "Powitanie arcyksięcia Rudolfa na rynku w Wyndryni"

2."Srebrne Żywieckie Serce" i nagrodę 8.000,00 zł  WIERCHY - ZESPóŁ PIEŚNI I TAŃCA IM. J.SZCZOTKI Z MILóWKI  - z programem "Kurki"

3."Brązowe Żywieckie Serce" i nagrodę 6.000,00 zł SPOD KICEK - REGIONALNY ZESPóŁ Z MORDARKI - z programem "Wesele - ocepiny, pokładziny"

Kierownikowi Zespołu „Spod Kicek” – Józefowi Tokarczykowi oraz wszystkim członkom serdecznie gratulujemy  oraz życzymy kolejnych sukcesów!