Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM wydał kolejną płytę

25.08.2016

Pani nasza Limanowska to tytuł nowej płyty wydanej przez Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM, który działa przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Płyta zawiera utwory maryjne z rożnych epok i w różnych stylizacjach. Znajdują się na niej również kompozycje napisane specjalnie dla Chóru CANTICUM IUBILAEUM. Zespołowi pod dyrekcją Marka Michalika towarzyszy Jadwiga Postrożna mezzosopran, organista Zygmunt Kokoszka oraz trio trąbkowe: Arkadiusz Lipień, Tomasz Rzepka i Grzegorz Bizukojć. Nad emisją głosów czuwał Marcin Wasilewski - Kruk.  Nagrania dokonano, dzięki uprzejmości i gościnności ks. Tadeusza Piwowarskiego, w kościele parafialnym w Jurkowie. Płyta została wydana w formie albumu dla uczczenia 50. rocznicy koronacji Cudownej Figury Matki Boskiej Bolesnej. Producentem płyty jest profesjonalne Studio Ars Sonora z Łodzi. Honorowy Patronat nad wydawnictwem sprawuje Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Płyta mogła powstać dzięki wielu sponsorom: Zakładom Mięsnym Szubryt, Bankowi Spółdzielczemu z Limanowej, Miastu Limanowa, Firmie Koral, Firmie Bruk-Bet, Aptece Centrum, Firmie Wolimex, którym chórzyści wraz z dyrygentem serdecznie dziękują. Projekt zrealizowano również przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

11 września 2016 r. w niedzielę o godzinie 17:00 odbędzie się w limanowskiej bazylice uroczysty koncert w ramach promocji płyty. Od tego dnia płyta będzie w sprzedaży. Dokładnie  11 września 1966 roku krakowski arcybiskup Karol Wojtyła ukoronował
w Limanowej Matkę Boską Bolesną, dlatego dla limanowskiego Chóru CANTICUM IUBILAEUM koncert z okazji promocji płyty będzie historycznym wydarzeniem, na które wszystkich gorąco zapraszają. Koncerty promocyjne odbędą się także w październiku
w  Łomży, Okulicach i Tarnowie.