Grafiki Joanny Raczek w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej

17.10.2016

W wernisażu, który inaugurował wystawę grafik Joanny Raczek w limanowskim muzeum udział wzięło liczne grono osób – sympatyków twórczości artystki  oraz znajomi , przyjaciele i najbliżsi. Autorkę prac oraz wszystkich zebranych serdecznie przywitała Dyrektor Muzeum Magdalena Dyląg, zapraszając do wspólnego podziwiania grafik mieszkanki Pisarzowej.

Wystawa potrwa do 31 grudnia br., a wstęp na nią jest bezpłatny. Grafiki można obejrzeć również na stronie internetowej artystki http://joannaraczek.wixsite.com/teczka

Joanna Raczek, od urodzenia mieszkanka Pisarzowej, absolwentka grafiki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W 2015 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom magisterski z zakresu grafiki warsztatowej (cykl grafik w tradycyjnych technikach wklęsłodrukowych) oraz dyplom projektowy (projekt książki Ewy Stadtmuller „Jak robaczek świętojański otrzymał świetlistą szatkę”). W pracy magisterskiej podjęła próbę skatalogowania motywów ikonograficznych ze skrzyń posażnych Lachów Limanowskich.
Zajmuje się grafiką warsztatową, artystyczną grafiką cyfrową oraz ilustracją. Interesuje ją również kaligrafia oraz literatura, zwłaszcza klasyka romansu. Współpracuje także w projekcie rękodzielniczym „Te Sploty”.