Członkinie KGW Łososina Górna podsumowały rok owocnej pracy

23.11.2016

W dniu 23 listopada br. członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Łososinie Górnej podsumowały roczną działalność. Minione miesiące były czasem, które KGW Łososina Górna aktywnie uczestniczyło w wielu przedsięwzięciach kulturalnych, uczestnicząc aktywnie w lokalnych  wydarzeniach oraz przedsięwzięciach służących lokalnej społeczności.

Spotkanie podsumowujące działalność Koła z Łososiny Górnej miało miejsce w budynku remizy OSP Łososina Górna, które to jest miejscem spotkań, zarówno tych okolicznościowych, jak związanych z przygotowaniami Koła do różnego rodzaju prezentacji i występów, w których Koło bierze udział. W spotkaniu z członkiniami Koła wzięli udział zaproszeni goście:Radna Gminy Limanowa i jednocześnie Sołtys wsi Koszary – Zuzanna Kowala, Sołtys wsi Łososina Górna – Karol Golonka, Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa – Wojciech Korabik, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi, zarazem mieszkaniec wsi Łososina Górna – Jacenty Musiał, Celina Puto z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Limanowej oraz Wiceprezes OSP Łososina Górna – Władysław Michura. Panie z Koła Gospodyń przedstawiły zaproszonym gościom pokrótce działalność KGW w ciągu ostatnich miesięcy, która warto nadmienić była bardzo aktywna, co zaowocowało wieloma sukcesami, wyróżnieniami oraz nagrodami zdobytymi podczas konkursów, przeglądów oraz prezentacji w jakich Koło brało udział.

Członkinie Koła poinformowały o wyborze nowych władz KGW Łososina Górna, które miało miejsce w czerwcu br., gdzie podczas walnego wybrana została nowa Przewodnicząca Koła – została nią Maria Wróbel, zastępując w tym miejscu dotychczasową zasłużoną  wieloletnią Przewodniczącą KGW - Monikę Pytel oraz nowy Zarząd Koła.

Przy okazji spotkania członkinie KGW podziękowały władzom gminy za przychylność i współpracę w minionych miesiącach, podziękowania złożyły również władzom OSP Łososina Górna  - Prezesowi Marcinowi Gołuszka oraz obecnemu na spotkaniu Wiceprezesowi OSP - Władysławowi Michura  za użyczenie pomieszczeń w budynku remizy pod działalność Koła. Kierownik Wydziału Kultury i Promocji UG Limanowa w imieniu władz gminy serdecznie podziękował Zarządowi Koła oraz wszystkim jego członkiniom za owocną, pełną sukcesów pracę w minionym roku działalności, życząc na przyszłość wielu kolejnych wyróżnień i nagród  oraz  ciągłego rozwoju organizacji.